Põllumaa ost huvitab neid, kes tahavad seda harida

Rohkem kui sada aastat tagasi oli isikliku põllumaa omamine enamiku eestlaste unistus – see andis kindlustunde, et suudetakse pere ära toita ning elutööga loodu hiljem oma lastele päranduseks jätta. Tänapäeval töötab põllumajanduses alla 8% töötegijatest ning väheseid linnainimesi huvitab põllumaa ost ning maale tagasi kolimine.

Põllu harimine pole tavaline palgatöö

Inimesed, kes tahavad töötada maal, peavad valmis olema selleks, et neil pole alati viie tööpäeva järel kaks puhkepäeva, et tööpäev ei kesta kaheksa tundi ning suvel puhkamise võib sootuks ära unustada. Suuresti hakkab elu planeerima hoopis ilm: kas täna sajab või saab minna heina tegema, kas võib juba kartulid maha panna või on karta veel öökülmasid, kas vilja koristamisega peaks kiirustama jne. Ilmast sõltumata tahavad lehmad varahommikul lüpsmist ja sead toitmist. Ja kui töö enam huvi ei paku, pole sugugi lihtne kõike maha jätta ning uut väljakutset otsima minna.

Aastad pole vennad

Pikas perspektiivis on põllumajandus kindel tegevusala, sest inimeste arv maakeral suureneb ja kõik need inimesed tahavad süüa; lisaks muutub järjest nõutumaks kohalike talunike toodetud mahekaup ning levib mõtteviis, et inimene peakski sööma toitu, mis on kasvanud tema elukoha läheduses.

Ent aastaid eraldi vaadates peab põllumees valmis olema suurteks riskideks. Ilm ei allu inimese tahtele, olgu tal kogemusi kuitahes palju. Väga heale aastale võib järgneda üleujutus või põud, saaki ja kasumit on raske prognoosida. Ka on tootmisperiood üsna pikk ning põllu­pidaja peab olema valmis pool aastat ootama, kuni seemnele, väetistele, taimekaitse­vahenditele ning muidugi tööjõule tehtud kulutused ennast tasa teenivad.

Lisaks ilmale sõltub põllumees veel paljudest asjadest, mis tema kontrollile ei allu: millised on Euroopa Liidu põllumajandustoetuste jagamise reeglid, ega mõni lähiriik ei kehtesta kaubale sisseveopiiranguid, ega pole liikvel mõnd nakkushaigust, mis kogu tootmisele päevapealt lõpu võib teha jne.

Meie Ankatransis oleme selle kõigega arvestanud. Meil on aastakümnetepikkune kogemus, kuidas põlluharimist korraldada, ning me võtame hea meelega vastu kõik väljakutsed, mida see töö esitab. Meie jaoks on sinu põllumaa ost iga kell päevakorras! Põllumaa ostu tingimustest loe lähemalt siit: http://metsamaa.eu/pollumaa-ost